Заведіть у себе вдома, скаутській домівці такого симпатичного хлопця - іграшку чи ляльку на виступ скаутського гуртка в таборі, який стане невідємним атрибутом і допоможе вам у вашій перемозі у експресії на змаганнях на вечірній ватрі. Він зроблений своїми руками стане відмінним подарунком рідним і близьким. Щоб зробити цього доброго дідуся вам не знадобляться якісь особливі навички, а в якості матеріалу використовується утиль, який знайдеться практично в будь-якому будинку: втулки від скотчу, капронові колготки і обрізки тканини.
Для створення цього оберегу нам знадобляться:
- Втулки від скотчу, поліпропіленових стрічок або щось, чим зможете замінити. Наприклад, обрізок труби або рулону, що залишився від лінолеуму
- Одноразові пластикові ложки
- Шпагат
- Обрізки тканини для костюма
- Пакля
- Олівець, ножиці
- Мішковина, наприклад старі мішки від картоплі, попередньо випрані
- Голки (звичайна і циганська), нитки (звичайні і вовняні) під колір костюма
- Капронові колготи.
- Синтепон або інший наповнювач
- Дріт
- Картон
- Термоклей
- Декор: ґудзики, стрічки, намистини або бісер
- Пластикові очі і рум’яна
Для тіла і голови нам знадобляться три втулки від скотчу або стрічки. У середній втулці робимо отвори для дроту. Вставляємо дріт – це будуть ручки домовичка. Довжину ручок визначаєте самостійно – хочете, щоб домовичок і п’яту почухав і потримав що-небудь в ручках – робіть їх довшими.
Коли дріт буде на місці, скачайте невеликі кульки з синтепону, загорніть їх в капрон і прикріпіть до дроту з двох сторін, як на фото. Повинні вийде ось такі мішечки-долоньки.
Збільшуємо повноту рук за допомогою синтепону і шиємо рукава з тканини під колір костюма. Беремо голку й нитку і прошиваємо пальчики на долоньці.
Тепер займемося головою домовика. Візьміть іншу втулку, обтягніть її капроном, зав’яжіть внизу вузол, а зверху поки залиште відкритою, як показано на фото.
Заготовки для носика і щічок робимо з синтепону – скачайте дві однакові кульки для щічок і одну побільше для носика. Кульку для носика обтягніть капроном, краї капрону зшийте ниткою. Помістіть кульки синтепону під капрон на втулці, а носик пришити або приклейте зовні. Зауважте – капрон зверху. Приклейте оченята.
Склеюємо три втулки. На даному етапі одягаємо домовичка в костюмчик.
Робимо ніжки. Розріжте гарячим ножем пластикові ложки, обклейте їх мішковиною або будь-якою іншою тканиною, приклейте до тіла.
З паклі робимо чубчик, вуса або бороду, приклеюємо. Замість паклі можна використовувати залишки пряжі або грубі нитки мішковини. З квадрата мішковини 22 на 22 см шиємо ковпак. Розмір ковпака залежить від діаметра втулки.
Закладаємо один кут квадрата мішковини, це буде лицьова сторона – підворот ковпака. Прошиваємо дві бічні сторони квадрата.
Приміряйте ковпак і придумайте як загнути його кінчик або ж можна залишити його стирчати!
Щоб добрий дідусь став стійким і нікуди не завалювався, ставимо його на картон, обводимо і вирізаємо підставку. Приклеюємо ляльку до основи і декоруємо косою з мотузки, тасьми чи тканини.
Залишилося тільки прикрасити наш витвір і дати йому що-небудь в ручки. Зробити домовичка своїми руками виявилося зовсім нескладно – трохи терпіння, часу і ось результат! Ось він який симпатичний вийшов!